Zaproszenie

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,
Z wielką przyjemnością pragnę zaprosić Państwa do udziału w I Konferencji Praktyka Ginekologa Onkologa z tematem przewodnim "Rzadkie nowotwory macicy" która odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2018 w Białej Podlaskiej.

Ginekologia onkologiczna to dziedzina która w ostatnich latach rozwija się wyjątkowo szybko i prężnie. Wprowadzamy nowe techniki operowania naszych pacjentek i nowe leki. Leczenie częstych nowotworów narządu płciowego opieramy na wynikach badań randomizowanych i rekomendacjach towarzystw naukowych. Brakuje jednak zaleceń do diagnostyki i leczenia nowotworów rzadkich.

Mając na uwadze najnowsze doniesienia naukowe i wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom i potrzebom w codziennej pracy, opracowaliśmy program Konferencji tak, aby mogli Państwo zapoznać się zarówno z najnowszymi doniesieniami z zakresu badań klinicznych oraz molekularnych jak i z najbardziej aktualnymi standardami diagnozowania i leczenia nowotworów rzadkich. Tematy zostały opracowane i będą przedstawione przez uznane autorytety w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

Szeroka gama ważnych problemów będzie przedstawiona w formie warsztatów.

Serdecznie zapraszam do udziału szczególnie młodych adeptów ginekologii onkologicznej.

Mam nadzieję, że zaproponowany program będzie dla Państwa interesujący i pomocny w codziennej pracy. Będę zaszczycony goszcząc Państwa w dniach 6-7 grudnia 201 roku w Białej Podlaskiej na w I Konferencji Praktyka Ginekologa Onkologa - "Rzadkie nowotwory macicy".

Serdecznie zapraszam
Prof. dr hab. Jan Kotarski
Szanowni Państwo,
Mam zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w I Konferencji Praktyka Ginekologa Onkologa "Rzadkie nowotwory macicy", która odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2018 r. w Białej Podlaskiej.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej oraz Polskie Towarzystwo Ginekologiczno-Onkologiczne są inicjatorami I Konferencji Praktyka Ginekologa.

Podczas Konferencji zostaną przedstawione najnowsze doniesienia iproblemy dotyczące postępowania u kobiet chorujących na nowotwory narządu rodnego. Spotkanie kierowane jest do lekarzy onkologów, ginekologów, ginekologów onkologicznych oraz lekarzy rodzinnych.

Według statystyk co roku wzrasta zachorowalność na raka szyjki macicy, nowotwory kobiece stają się chorobami cywilizacyjnymi. Konferencja ma na celu zminimalizować ryzyko raka szyjki macicy oraz zwiększyć wykrywanie wczesnego stadium choroby. Dzięki takim spotkaniom mamy ogromny wpływ na to aby każdy mógł wiedzieć więcej i korzystać z oferowanych przez system możliwości diagnostycznych i profilaktycznych. Wychodząc naprzeciw problemowi medycznemu, społecznemu i ekonomicznemu, chcemy wspierać i rozpowszechniać wiedzę obecnych i przyszłych specjalistów poprzez organizowanie warsztatów umożliwiających praktyczne zastosowanie najnowszych metod leczenia nowotworów macicy.

Mamy nadzieję, że Konferencja dostarczy Państwu okazji do pogłębienia wiedzy niezbędnej w codziennej praktyce.

Liczę na Państwa aktywny udział w Konferencji, pozostaję z wyrazami szacunku.

mgr inż. Dariusz Oleński
Dyrektor Naczelny WSzS w Białej Podlaskiej